Dong Tao Ejderha Tavuk

Dong Tao Ejderha Tavuk Fiyatları Ne Kadar? Dong Tao Ejderha Tavuk Yumurtası ? Dong Tao Ejderha Tavuk Özellikleri Nelerir? Sorularınızın Tüm Cevapları Yazımızda.

Dong Tao Ejderha Tavuk

Dong Tao Ejderha Tavuk Fiyatları,Dong Tao Ejderha Tavuk Yumurtası,Dong Tao Ejderha Tavuk Özellikleri

dong tao

Dong Tao Ejderha Tavuk Fiyatları Ne Kadar? Dong Tao Ejderha Tavuk Yumurtası ? Dong Tao Ejderha Tavuk Özellikleri Nelerir? Sorularınızın Tüm Cevapları Yazımızda.

KORKUNÇ DEFORME OLMUŞ GİBİ GÖRÜNEBİLİRLER  ANCAK BU EJDER TAVUKLARI, DÜNYANIN EN PAHALI KÜMES HAYVANLARI ARASINDA YER ALIYOR.

Dong Tao Ejderha Tavuk Özellikleri

Vietnamlı bu mutant tavuk türünün bacakları insan bileği kalınlığına ulaşabiliyor.Eti çok değerli olan bu tür bacakları yüzünden diğer türlere oranla daha az yumurtluyor, bu da onu daha nadir yapıyor.

Dong Tao tavuğu ( Vietnamca : gà Đông Tảo), aynı zamanda Ejder Tavuğu veya Vietnam Tavuğu olarak da bilinir , Hanoi yakınlarındaki Khoái Châu Bölgesi’ndeki Đông Tảo köyünden gelen, geniş ayaklı nadir bir Vietnam tavuğu türüdür

 

Genellikle çok lüks restoranlarda servis edilen ejder tavukları, Başkent Hanoi’ye yaklaşık 20 km uzaklıktaki Khoai Chau ilçesinin Dong Tao kasabası ana vatanlarıdır..

Dong Tao tavukları, Vietnam’da bir incelik olarak değerlendirilir . Büyük bacakları yumurtadan çıkmayı zorlaştırdığı için üremeleri zordur ve ayrıca sıcaklıktaki değişikliklere karşı hassastırlar. Tavuklar genellikle yumurtaları iri bacaklarıyla kırarlar, bu nedenle yumurtalar genellikle bir kuluçka makinesinde tutulur. Tavukların beş ila altı kilogram ağırlıkta kesime hazır hale gelmesi sekiz aydan bir yıla kadar sürer. 

 

Tavukların sarılı bacakları kırmızımsı pullarla kaplıdır ve yetişkin bir insanın bileği kadar kalınlaşabilir.

 

Normal tavuklara göre üç misli daha ağır olan bu türün ayaklarından yapılan çorbanın Viagra etkisi yaptığı biliniyor

Bir erkek yetişkin Dong Tao Ejderha tavuğu 6 kg ağırlığa sahip olabilir. Tavuklar genellikle beyazdır, Horozlar renkli tüylere sahiptir.

Dong Tao Chicken 8

Dong Tao Ejderha Tavuk Yumurtası

Dong Tao ejderha tavuğu dünyanın büyük ilgi gösterdiği yaklarının büyük olmasına rağmen diğer tavuk türlerine oranlar yılda 300 ila 320 adet yumurta vermektedir.Cırcır böceği yemekten hoşlanan tavuklar, sıcaklıktaki değişimlere aşırı duyarlıdırlar ve genel tavuklara göre daha az yumurta bırakma eğilimindedirler.Dong Tao Ejderha Tavuk Yumurtası Fiyatları 50 TL İle 80 TL Arasında Ülkemizde Satılmaktadır.

Kocaman bacakları kuluçka işlemini zorlaştırıyor, bu nedenle bu tavuğu üretmek isteyen çiftcilerimizin daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

Dong Tao Ejderha Tavuk Fiyatları

dong tao tavuk fiyati

Dong Tao tavuğu olarak da adlandırılan tuhaf görünümlü tavuk ırkı çok lezzetli ete sahiptir ve bir zamanlar yalnızca ülkenin kraliyet ailesi için yetiştirilirdi bu nadir tavukların yetiştirilmesi  zor olduğu için Dong Tao Ejderha Tavuk Fiyatı ortalama 2.500 dolar İle 2.500 dolar arasında bir fiyata satılmaktadırlar.Uzak Doğu’da sadece zenginlerin yiyebileceği lezzette nadir bulunan bir tavuk türü. Dong Tao Tavuk Sadece ayaklarından yapılan çorba 800 ile 1000 dolara satıldığını biliyoruz.

Dong Tao Ejderha Tavuk Civciv Özellikleri

dong tao civciv ozellikleri

Yeni doğan bir civcivin üç ila beş kilogramlık satılabilecek bir tavuk olması için en az sekiz ay ile bir seneye ihtiyaç duymaktadır.

Şuan İçin Türkiye de belirli kişiler tarafından yetiştirilen Dong Tao Ejderha Tavuk,Yumurta Civciv Satın Alabileceğiniz Bazı İletişim Numaraların Sitemizdeki İlanlardan Ulaşabilirsiniz.www.maviyumurtasatinal.com