Evde Uygulanabilecek Pratik Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Sırları.Çoğu kadının gizli silahı olan bu güzellik sırları neler? Bakımlı ve güzel görünmek için ip uçları! Pek çok kadın kolay yoldan güzel ve sağlıklı görünmek ister. Sizlere vereceğimiz pratik güzellik sırları ışığında bu artık çok da zor değil. İşte kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı pratik güzellik sırları..

Evde Uygulanabilecek Pratik Güzellik Sırları
Evde Uygulanabilecek Pratik Güzellik Sırları

Pratik Güzellik Sırları Neler?

Büyükannenizden kalma bilgiler gibi görünse de bazen eski yöntemler en iyi yöntemlerdir. İşte bunlardan bir kaçı;

Saçdiplerinizi hacimlerdirmek için: Pompalı bir şişeye doldurduğunuz gazlı bir içeceği nemli saçınıza sıkın. İçeceğin içinde bulunan şekerin tutucu özelliği saçınıza seksi bir doku kazandıracaktır.

Saç rengini canlandırmak için kahve: Koyu renk saçlarınızın rengini ortaya çıkarmak için ilk iş koyu bir kahve hazırlamanızı öneriyor. Soğuduktan sonra kahveyi kuru saçınızın üzerine dökün ve durulamadan önce 10 dakika kadar saç diplerinizin bu rengi emmesini bekleyin.

Saç rengini açmak için: Eğer saç renginizin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, şampuanınızın içine birkaç damla sıvı bulaşık makinesi deterjanı damlatıp karıştırın. Uzmanlar, deterjanın saç renginizi bir-iki ton açmaya yardımcı olacağını belirtiyor.

Göz kalemi: Kullanmadan yarım saat önce, göz kalemlerinizi buzluğa koyarak bekletin. Bu yöntem sayesinde kalemlerinizin uçları sertleşecek ve daha belirgin çizgiler çekebileceksiniz.

Kirpiklerinizi kaşıkla kıvırın: Uzmanlar bir çay kasığının kenarını dikkatli bir biçimde kirpik diplerinize bastırmanızı öneriyor. Kirpik kıvırıcısını kaybettiğinizde deneyebilirsiniz.

Topuz yapınca saç telleriniz dağılmasın: Topuz yaptıktan bir süre sonra saç telleriniz dağılmaya başlıyorsa, saç renginize uygun, parlak bir külotlu çorap bulun. Ayak kısmını kestikten sonra topuzu tutturmak için çorabın geriye kalan elastik kısmını kullanın. Çorabı topuzu kıvırdığınız bölgeye sararak dışarıda kalan tutamları da içeriye doğru sokuşturun. Normal bir lastik tokadan daha eğlenceli olduğu kesin olan bu yöntem ayrıca saçınızın daha uzun süre bozulmamasını sağlayacak.

Cildiniz terlediğinde deodorant kullanın: Stick deodorantı hafifçe parmaklarınıza sürdükten sonra onları yağlanmaya meyilli bölgelere (T-bölgesi gibi) dokundurarak cildinizin matlığını koruyabileceğinizi belirtiliyor. Ancak dikkatli olun. Bu yöntem gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olabilir. O nedenle çok sık tekrarlamamaya özen gösterin.

Maskaranızı eyeliner olarak kullanın: Bir dudak fırçasını maskaranızın içine batırın ve kirpik çizginiz üzerine ince bir çizgi çekerek gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayın.