Gerçek Aşkı Bulmak İstiyorsanız Kabul Etmeniz Gereken 7 Şey

Gerçek aşkı arıyor ama bulamıyor musunuz? ???? İşte bir an önce gerçek aşkı bulmak isteyenlerin kabul etmesi gereken 7 şey...

Gerçek Aşkı Bulmak İstiyorsanız Kabul Etmeniz Gereken 7 Şey

“Gerçek aşk” gerçekliği neredeyse yüzlerce yıldır tartışılan bir olgu. “Gerçek aşk”, gerçek mi, bir insan gerçekten aşık olduğunu nasıl anlar ya da gerçek aşkı bulmak için neler yapmalıyız? Bu tarz sorular, yalnızca günümüzde değil yüzlerce yıl önce de tartışılıyordu. “Gerçek aşk” gerçekten var mı, buna cevap verebilecek kişiler biz değil ama gerçek aşkı bulmadan önce kabul etmeniz gereken bazı şeyler olduğunu biliyoruz. ???? Eğer siz de bir an önce hayatınızın aşkıyla tanışmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Kendinizi biricik aşkınızın kollarına atmadan önce bilmeniz gerekenleri araştırdık ve derledik. İşte gerçek aşkı bulmadan önce kabul etmeniz gereken 7 şey…

1. İlk olarak kendinizi sevmeyi öğrenmelisiniz

Eğer kendinizi sevmiyorsanız karşınızdaki insanı da sevemessiniz. Bu nedenle her şeyden önce kendinizi sevmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Günün sonunda sahip olduğunuz tek şeyin kendiniz olduğunu unutmamalısınız.

2. Aşık olmak, her şeyin güllük gülistanlık olacağı anlamına gelmez

Aşık olmak, elbette dünyanın en güzel duygularından biridir. Ancak bu, aşık olduğunuzda her şeyin toz pembe olacağı anlamına gelmiyor. Aşkınızdan ölüyor olsanız da her ilişkide inişler ve çıkışlar olabilir, bunu unutmamalısınız.

3. İletişim, sandığınızdan çok daha önemli

Eğer partnerinizle iletişim kuramıyorsanız o halde birlikte olmanın ne anlamı var ki? Sağlıklı bir ilişki için iletişim kurmak şart!

4. Aşk, insanı tamamlayan ya da “düzelten” bir şey değil

gerçek aşkı

Aşık olmak, hayatınızdaki tüm problemlerin çözüleceği anlamına gelmez. Hala hayatta sizi bekleyen türlü zorluklar var. Neyse ki bu defa yanınızda size destek olacak bir sevgiliniz olacak!

5. İşler, her zaman göründüğü gibi olmayabilir

gerçek aşkı

Kimi zaman bazı şeyler, aslında göründüğü gibi olmayabilir. Bu durumda partnerinizi dinlemeyi öğrenmeniz şart! Öfkeye kapılmanın hiçbir çözüm getirmeyeceğini unutmamalısınız.

6. Aşık olmak, kahrolmak demek değil

gerçek aşkı

Aşık olmak; acı çekmek, kahrolmak değildir. Eğer ilişkiniz sizi üzüntüye boğuyorsa bu çok aşık olduğunuza değil, toksik bir ilişki içerisinde olduğunuza işaret eder. Gerçek aşk, ağlamalarla ve kavgalarla dolu tutkulu(!) bir ilişki değildir.

7. Aşık da olsanız sınırlarınızı çizmelisiniz

gerçek aşkı

Konu gerçek aşkı bulmak olduğunda pek çok insan artık sınır çizmesine gerek olmadığını düşünür. Ancak karşınızdaki insan hayatınızın aşkı da olsa sınırlarınızı çizmelisiniz. Bir çift olmanız, iki ayrı birey olmadığınız anlamına gelmez.