Kokusuyla Hafızalara Kazınan 15 Erkek Parfümü

Erkek parfüm markaları içerisinde tüm dünyada popüler olmuş ve milyonlarca şişe satmış 15 erkek parfümünün incelemesi

Kokusuyla Hafızalara Kazınan 15 Erkek Parfümü

En iyi erkek parfümleri tavsiyesi vermek istediğimizde hangi parfümleri seçeceğimiz konusu kişiden kişiye göre değişen, nesnel bir seçim gibi görünse de yıllardır en çok tercih edilen ve popülerliğini hiç yitirmeyen erkek parfümleri, en iyi erkek parfümü listesini yapmamızı kolaylaştırdı. Koku hafızasının diğerlerine göre daha güçlü olduğu biliyor musunuz? Ayrıca güzel kokunun, insanı ruhsal açıdan etkilediği bilimsel olarak tespit edilmiş durumda. Erkekler de elbette koku konusunda hassas; kadınların kullandığı kokulardan etkilendikleri gibi kadınları etkilemek için de iyi bir parfüm tercih etmek önemli. Doğru ve en iyi parfümü bulmak zor olsa da bulduktan sonra yıllarca onu kullanırsınız. Erkek parfümleri arasında en popüler olan ve kokusuyla hafızalara kazınan 15 erkek parfümünü listeledik. Hazırsanız başlıyoruz!

1. Davidoff – Cool Water


1988 yılında piyasaya sürülen Davidoff Cool Water eski erkek kokularından biri olmasına rağmen popülerliğini hiç yitirmeyenlerden biri. Lavanta, Kişniş, Nane, Biberiye ve Portakal Çiçeğinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan Davidoff Cool Water en çok tercih edilen erkek parfümlerinden biri. Bu parfümü Trendyol’dan satın almak için bu linke tıklayabilirsiniz.

2. Prada – Luna Rossa Sport EDT

Prada Luna Rossa Sport Erkek Parfümü
Prada Luna Rossa Sport, 2012 yılında piyasaya çıkan kokulardan biri… Üst notalarında Lavanta, Zencefil ve Ardıç Meyvesi yer alırken Dip Noktası: Günebakan Çiçeği, Vanilya, Tonya Fasulyesi ve Misk ile harmanlanıyor. Prada – Luna Rossa Sport EDT de erkeklerin vazgeçemediği kokulardan biri… Bu parfümü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3. Versace – Dylan Blue

Versace Dylan Blue Erkek Parfümü
En iyi erkek parfümleri listelerinde her zaman yer alan Versace markasının Dylan Blue isimli erkek parfümü; kalabriyen bergamot, greyfurt, incir yaprağı ve su notaları karışımıyla ortaya çıkmış. 2016 yılında piyasaya sürülen Versace Dylan Blue dört mevsim için de tercih edilebilir. Bu parfümü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

4. Carolina Herrera – 212 NYC Men


New York’un uluslararası cazibesinden ve enerjisinden ilham alan 212 NYC Men, 1999 yılında piyasaya sürüldü. Greyfurt, Zencefil ve Bergamot karışımlarıyla ön plana çıkan parfüm, ferah ve odunsu kokusuyla hafızalara kazınan kokulardan biri. Bu parfümü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

5. Paco Rabanne – Invictus

Paco Rabanne Invictus Erkek Parfümü
2013 yılında piyasaya sürülen ve şişesiyle de oldukça dikkat çeken Invictus’un üst notaları mandalina, deniz, greyfurt şeklindeyken alt notaları ise yasemin ve defne yaprağı olarak devam ediyor. Bu parfümü Trendyol’dan satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.